Топло чоколадо: Разлика помеѓу преработките

Одземени 57 бајти ,  пред 4 месеци
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| website =
}}
'''Топлото чоколадо''', познато и како топло какао е топол пијалок кој се состои од рендана чоколада, стопена чоколада или [[какао]] во прав, загреано млеко или вода и обично засладувач како шлаг.
[[Податотека:Heiße Schokolade.jpg|мини]]
5.476

уредувања