Еварист Галоа: Разлика помеѓу преработките

Додадени 24 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: sk:Évariste Galois
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: nl:Évariste Galois)
с (Бот Додава: sk:Évariste Galois)
[[ro:Évariste Galois]]
[[ru:Галуа, Эварист]]
[[sk:Évariste Galois]]
[[sl:Évariste Galois]]
[[sr:Еварист Галоа]]
109.264

уредувања