МедијаВики:Anonnotice: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ознака: Отповикано
Следете ја Википедија на македонски јазик на '''<span class="plainlinks">[https://www.facebook.com/mk.wikipedia Facebook]!</span>'''
<!--и на [[Податотека:Twitter.svg|35п|врска=http://twitter.com/#!/wikipedia_mk]]'''<span class="plainlinks">[http://twitter.com/#!/wikipedia_mk Twitter]</span>'''-->
{{-}}
 
[[Податотека:1Lib1Ref logo.png|лево|35п|#1Lib1Ref]]
Се известуваат сите заинтересирани уредници на Википедија на македонски јазик дека во периодот од 15 јануари до 5 февруари 2022 година ќе се одржи натпреварот за наведување извори „'''[[Википедија:1Lib1Ref 2022|#1Lib1Ref]]'''“. Приклучете се и освојте една од наградите!
{{-}}