Старков Заб: Разлика помеѓу преработките

Додадени 777 бајти ,  пред 5 месеци
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
Ознака: Изворно уредување 2017
 
 
==Искачување==
*Патека на движење: манастир Св. Архангел Михаил над с. Скочивир (чешма) – Рудина – Смилова Глава / Кофчегот – Вртешка (1272 м.) – Шипково (разрушена караула) – Старков Гроб – караула – Орнички Ливади - Сива Стена – Старков Заб (2233 м.) и назад по истата патека<ref name="Планински врвови" />
*Должина: 30 километри<ref name="Планински врвови" />
*Времетраење: 12 часа<ref name="Планински врвови" />
*Висинска разлика: 2096 метри<ref name="Планински врвови" />
 
==Наводи==