Расенгул (планински врв): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
 
'''Расенгул''' — планинскиот врв на [[Шар Планина]], во северозападниот дел на [[Република Македонија]]. Тој е составен дел на Шар Планина и неговата височина е 2.383 метри.
 
==Местоположба и одлики==
 
==Искачување==
 
==Наводи==
 
{{Македонија-гео-никулец}}