Луис Деланд: Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (ставена Категорија:Шведски оперски пејачи користејќи го HotCat)
 
[[Податотека:Louis Deland.jpg|алт=Луис Деланд (1772-1823)|мини|Луис Деланд (1772-1823)]]
'''Луис Деланд''' ({{Lang-sv|Louis Deland}}, полно име ''Луис Џозеф Мари Деланд''; [[1772]] - [[1823]]) - шведски оперски пеач и кореограф.
* [https://sok.riksarkivet.se/sbl/Presentation.aspx?id=17408 Луис Џозеф Мари Деланд]
* [http://runeberg.org/eurkonst/0101.html Деланд, Луис Џозеф Мари]
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Д}}
[[Категорија:Починати во Шведска]]
[[Категорија:Починати во 1823 година]]
[[Категорија:Родени во 1772 година]]
[[Категорија:Родени на 25 април]]
[[Категорија:Шведски оперски пејачи]]