Мартина Боглева: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадено преведувајќи ја страницата „Martina Bogleva“)
 
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
 
'''Мартина Боглева''' (р. {{родена на |7 |октомври |1993 година}}) е [[Македонија|македонска]] фудбалерка[[фудбал]]ерка, којкоја игра на позицијата [[Среден ред (фудбал)|среден бек]]. Била членка на женската репрезентација на Северна Македонија.
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Боглева, Мартина}}
== Наводи ==
 
# Martina Bogleva at Soccerway. Retrieved 12 May 2020.
# '''^''' Martina Bogleva – UEFA competition record (archive)
# '''^''' "Женска А репрезентација: Денеска првиот од двата контролни натпревари против Косово". ''Football Federation of North Macedonia'' (in Macedonian). 30 August 2018. Retrieved 12 May 2020.
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Родени во 1993 година]]
[[Категорија:ЖениМакедонски од Македонијафудбалерки]]
[[Категорија:Македонски жени]]
[[Категорија:Фудбал]]
[[Категорија:Фудбалерки]]
[[Категорија:Спорт]]
[[Категорија:Спортистки]]