Цветници: Разлика помеѓу преработките

Одземени 17 бајти ,  пред 8 месеци
с
Отповикани уредувањата на 92.53.44.216 (разговор), враќајќи на последната преработка на Bjankuloski06
(→‎Именден: Додадена содржина)
Ознаки: Отповикано Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
с (Отповикани уредувањата на 92.53.44.216 (разговор), враќајќи на последната преработка на Bjankuloski06)
Ознака: Отповикување
==Именден==
На Цветници именден чекаат лицата кои ги имаат следниве имиња:
*Цветан,Цветанчо, Цветко, Цвета, Цветанка <ref>{{Наведена книга |last1=Никовски |first1=Игор |last2= |first2= |publisher=Младинска книга |title= Македонски слави |volume= |year=2014 |location=Скопје |language=македонски |isbn=978-608-4500-38-4|page= 315}}</ref>
*Трендафил
*Каранфил