МедијаВики:Anonnotice: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
[[Податотека:Solar sys2.png|лево|30п|Уредувачки натпревар „Сончев Систем“]]
Се известуваат сите заинтересирани уредници на Википедија на македонски јазик дека во периодот од 15 ноември до 14 декември 2021 година се одржува [[Википедија:Уредувачки натпревари|уредувачки натпревар]] на тема „'''[[Википедија:Уредувачки натпревари/Сончев Систем|Сончев Систем]]'''“.
{{-}}
 
[[Податотека:Flag of Sweden.svg|лево|30п]]
Се известуваат членовите на [[Википедија:Вики Клуб|Вики Клубовите]] дека во периодот од 1-30 ноември 2021 година се одржува уредувачки натпревар „'''[[Википедија:Запознајте ја Шведска|Запознајте ја Шведска]]'''“. Приклучете се и освојте една од наградите!
{{-}}