Осојно Езеро: Разлика помеѓу преработките

Додадени 4.020 бајти ,  пред 5 месеци
Создадена страница со: {{Инфокутија ледничко езеро |име=Извирско Езеро |слика=250px |координати= |површина= |должина= |ширина= |обем= |длабочина= 0,6 |надморска висина=1.620 |планина=Кораб }} '''Осојно Езеро''' (познато и какоЧ '''Извирско Езеро''...
(Создадена страница со: {{Инфокутија ледничко езеро |име=Извирско Езеро |слика=250px |координати= |површина= |должина= |ширина= |обем= |длабочина= 0,6 |надморска висина=1.620 |планина=Кораб }} '''Осојно Езеро''' (познато и какоЧ '''Извирско Езеро''...)
Ознака: Изворно уредување 2017
(нема разлика)