Софи Толстој: Разлика помеѓу преработките

Одземени 8 бајти ,  пред 8 месеци
нема опис на уредувањето
(Создадено преведувајќи ја страницата „Sophie Tolstoy“)
 
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
 
{{Infobox person|name=Софи Толстој|image=|imagesize=|alt=|caption=|birth_name=Софи Александра Толстој|birth_date={{Birth date and age|1967|3|25|df=y}}|birth_place=[[LidingöЛидинго]], [[Шведска]]|othername=|occupation=|yearsactive=|spouse=|domesticpartner=|website=}}
 
[[Category:Articles with hCards]]
'''Софи Толстој Реган''' (р. мом ''Софи Александра Толстој,'' роден{{родена на |25 |март |1967 година}} во Lidingö, [[Стокхолм (округ)|СтокхолмЛидинго]] ) е [[шведска]] [[Глумец|актерка]] . Таа е постарата сестра на [[Глумец|актерот]] [[Александар Толстој]]. Толстој е најпозната по улогата на Сара Бејер во ''Beck – Hämndens pris'' .
[[Category:Articles with hCards]]
'''Софи Толстој Реган''' ( мом ''Софи Александра Толстој,'' роден на 25 март 1967 година во Lidingö, [[Стокхолм (округ)|Стокхолм]] ) е [[шведска]] [[Глумец|актерка]] . Таа е постарата сестра на [[Глумец|актерот]] Александар Толстој. Толстој е најпозната по улогата на Сара Бејер во ''Beck – Hämndens pris'' .
 
== Филмографија ==
* ''Werther'' (1990)
 
== РеференциНаводи ==
 
* {{Наведена мрежна страница|url=http://www.sfi.se/sv/svensk-film/Filmdatabasen/?type=PERSON&itemid=175369|title=Sophie Tolstoy|publisher=[[Swedish Film Institute]]|language=Swedish|accessdate=2010-02-04}}
 
== Надворешни врски ==
 
* {{Imdb име|0866246}}
 
{{Нормативна контрола}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Толстој, Софи}}
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Родени во 1967 година]]
[[Категорија:Шведски глумци]]