РК Куманово: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
| ground = [[Спортска сала Куманово]]
| capacity = 6,500
| chairman =Марјан Дајанчо КимевскиМилковски
| manager = Љубиша Димковски
| league = [[Прва македонска ракометна лига|Прва лига - Група 2]]
Анонимен корисник