Школки: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Менува: nn:Muslingar
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: sl:Školjke)
с (Бот Менува: nn:Muslingar)
[[nds:Musseln]]
[[nl:Tweekleppigen]]
[[nn:MuslingMuslingar]]
[[no:Muslinger]]
[[pl:Małże]]
58.155

уредувања