Црква „Покров на Пресвета Богородица“ - Мралино: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Отстранета нерелевантна вредност во параметар, replaced: = МПЦ - ОА → =
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Додадена ставка за да овозможи внос на Википодатоци. Ќе биде отстранета., replaced: |водство= → |водство= МПЦ - ОА)
с (→‎top: Отстранета нерелевантна вредност во параметар, replaced: = МПЦ - ОА → =)
Ознаки: Прелистувач „Автовики“ Рачно отповикување
|ктитор=
|зограф=
|водство= МПЦ - ОА
|мрежно место=
|архитектонски тип=