Мелница (Велешко): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (→‎Избирачко место: Јазична исправка, replaced: Изборно место → Избирачко место, изборно место → избирачко место, изборното место → избирач)
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
{{Инфокутија за село во Република Македонија
| слика=Мелница (Велешко).jpg
| име=Мелница
| регион={{грбови|Вардарски Регион}}