Црква „Покров на Пресвета Богородица“ - Мралино: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Наводи: Македонска ознака за основно подредување, replaced: DEFAULTSORT → ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ
Нема опис на уредувањето
с (→‎Наводи: Македонска ознака за основно подредување, replaced: DEFAULTSORT → ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ)
{{Цркви во Општина Илинден}}
 
{{DEFAULTSORTОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Покров Мралино}}
[[Категорија:Мралино]]
[[Категорија:Македонската архитектура во 2000 година]]