МедијаВики:Anonnotice: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Следете ја Википедија на македонски јазик на '''<span class="plainlinks">[https://www.facebook.com/mk.wikipedia Facebook]!</span>'''
<!--и на [[Податотека:Twitter.svg|35п|врска=http://twitter.com/#!/wikipedia_mk]]'''<span class="plainlinks">[http://twitter.com/#!/wikipedia_mk Twitter]</span>'''-->
{{-}}
 
[[Податотека:Nuvola apps cookie.svg|лево|35п|Јубилејна статија]]
Во тек е гласање за избор на '''[[Википедија:Јубилејни статии/119.000|јубилејна статија]]'''!
{{-}}
 
[[Податотека:Wikigap Skopje resized.jpg|лево|30п|Лого за првото издание на уредувачкиот маратон Викијаз Скопје]]
Се известуваат сите заинтересирани уредници на Википедија на македонски јазик дека во периодот од 16-22 октомври 2020 година ќе се одржи уредувачка седмица „'''[[Википедија:Родов јаз 2021|Родов јаз 2021]]'''“, поддржана од шведската амбасада. Приклучете се и освојте една од наградите!
{{-}}