Цветници: Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 9 месеци
→‎Именден: Додадена содржина
с (Правописна исправка, replaced: донесле → донеле)
(→‎Именден: Додадена содржина)
Ознаки: Отповикано Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
==Именден==
На Цветници именден чекаат лицата кои ги имаат следниве имиња:
*Цветан,Цветанчо, Цветко, Цвета, Цветанка <ref>{{Наведена книга |last1=Никовски |first1=Игор |last2= |first2= |publisher=Младинска книга |title= Македонски слави |volume= |year=2014 |location=Скопје |language=македонски |isbn=978-608-4500-38-4|page= 315}}</ref>
*Трендафил
*Каранфил
Анонимен корисник