Хелен Келер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 32 бајти ,  пред 7 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎Подоцнежен живот: Додадена категорија)
Нема опис на уредувањето
 
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Helen_KellerA.jpg|thumb|200 px]]
'''Хелен Адамс Келер''' ({{Lang-en|Helen Adams Keller}}, {{роден на|27|јуни|1880}} - {{починал на|1|јуни|1968}}) беше [[САД|американска]] активистка и писателка, која беше глува и слепа и која и покрај тоа постигна многу во својот живот.
 
== Детство и образование ==