Разлика помеѓу преработките на „Софиски универзитет „Св. Климент Охридски““

→‎Факултети: от 2007 година в СУ е открит медицински университет
(→‎Факултети: от 2007 година в СУ е открит медицински университет)
 
===Факултети===
* [[Медицински факултет]]
* [[Биолошки факултет]]
* [[Хемиски факултет]]
10

уредувања