МедијаВики:Anonnotice: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
Следете ја Википедија на македонски јазик на '''<span class="plainlinks">[https://www.facebook.com/mk.wikipedia Facebook]!</span>'''
<!--и на [[Податотека:Twitter.svg|35п|врска=http://twitter.com/#!/wikipedia_mk]]'''<span class="plainlinks">[http://twitter.com/#!/wikipedia_mk Twitter]</span>'''-->
{{-}}
 
[[Податотека:Logo for e-Science Photo Competition v2 mk.svg|лево|35п|Натпревар за научна фотографија 2021]]
Се известуваат сите заинтересирани корисници на Википедија на македонски јазик дека во периодот од 1 ноември до 15 декември 2021 година се одржува меѓународен '''[[Википедија:Натпревар за научна фотографија 2021|фотографски натпревар за научна фотографија]]'''. Земете учество, за најдобрите фотографии се обезбедени награди.
{{-}}