Здравко Стојмиров: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
| рх =
| опис =
| роден-дата = {{роден на |16|јануари|1987}}
| роден-место = {{роден во |Битола}}
| националност = [[Македонец]]
| познат = по улогите во: [[Македонски народни приказни]]<br>[[Среќна нова 903 (филм) |Среќна нова 903]]
}}
 
'''Здравко Стојмиров''' (р. {{роден на |16|јануари|1987}}) во {{роден во |Битола}} - [[Македонија|македонски]] театарски филмски и телевизиски глумец.
 
== Филмографија ==
 
{| border=1 cellspacing=0 cellpadding=3
| '''Година'''
| 2020-2022 || [[Македонски народни приказни (телевизиска серија) |Македонски народни приказни]] ТВ-серија ||
|}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Стојмиров, Здравко}}
[[Категорија:Македонски глумци]]