6 (број): Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: шестт → шест
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: шестт → шест)
 
{{Природен број|број=6|македонски=шест|реден=шесттишести|делители=1,2,3,6|фактор=2х3|римски=VI|бин=110|хекс=6|окт=6|
околина=[[3 (број)|3]] [[4 (број)|4]] [[5 (број)|5]] '''6''' [[7 (број)|7]] [[8 (број)|8]] [[9 (број)|9]]}}