Здравко Стојмиров: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Создадена страница со: {{Инфокутија за личност | име = Здравко Стојмиров | портрет = | рх = | опис = | роден-дата = {{роден на |16|јануари|1987}} | роден-место = {{роден во |Битола]] | националност = Македонец | познат = по улогите во: Македонски народни приказни<br>Среќна нова 903 (филм) |...)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
| опис =
| роден-дата = {{роден на |16|јануари|1987}}
| роден-место = {{роден во |Битола]]}}
| националност = [[Македонец]]
| познат = по улогите во: [[Македонски народни приказни]]<br>[[Среќна нова 903 (филм) |Среќна нова 903]]
Анонимен корисник