Љубисав Иванов - Ѕинго: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 7 месеци
с
Правописна исправка, replaced: Фудбалска Федерација на Македонија → Фудбалска федерација на Македонија, Фудбалската Федерација на Македон
(Rescuing 0 sources and tagging 2 as dead.) #IABot (v2.0.8)
с (Правописна исправка, replaced: Фудбалска Федерација на Македонија → Фудбалска федерација на Македонија, Фудбалската Федерација на Македон)
 
За претседател на [[СПМ]] бил избран на Вториот конгрес на СПМ кој се одржал во јули [[1995]] година и бил реизбран на Третиот, Четвртиот, Петтиот и Шестиот конгрес на СПМ.<ref>[http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=EBCC5F6E9F5DB04C8DF94941C4F45285 „Љубисав Иванов реизбран за водач на социјалистите по третпат“]{{Мртва_врска|date=August 2021 |bot=InternetArchiveBot |fix-attempted=yes }}</ref>
 
Тој бил првиот претседател на [[Фудбалска Федерацијафедерација на Македонија|Фудбалската Федерацијафедерација на Македонија]] по осамостојувањето на [[Македонија]] и на должноста бил во периодот од 1993 до 1996 година.
 
== Наводи ==
 
{{Македонија-политичар-никулец}}
{{DEFAULTSORT:Иванов, Љубисав}}
 
{{DEFAULTSORT:Иванов, Љубисав}}
[[Категорија:Македонски политичари]]
[[Категорија:Луѓе од Кратово]]