Инџарли: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Демографија: Јазична исправка на множина, replaced: 1 жители → 1 жител
[проверена преработка][проверена преработка]
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
с (→‎Демографија: Јазична исправка на множина, replaced: 1 жители → 1 жител)
== Демографија ==
 
Во [[1940]] година селото е испуштено од евиденција. Селото во пописот од [[1951]] година броело 62 жители, на пописот од [[1961]] година, во селото живееле 74 жители, во [[1971]] година имало 31 жителижител, додека во [[1991]] година имало 18 жители<ref name="НМЕМ">{{НМЕМ|дел= II |глава= |страници=28}}</ref>. Денеска, населението на селото е 15 жители според пописот од [[2011]] година.
 
{{Пописи-ЕМ|/|62|74|31|/|18|28|15}}