Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Историја на Романија“

с
→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: sidebar with collapsible lists → Странична лента со расклопни списоци
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: region history sidebar title → Историја на земја-страничник)
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: sidebar with collapsible lists → Странична лента со расклопни списоци)
 
{{Странична лента со расклопни списоци
{{sidebar with collapsible lists
| name = Историја на Романија
| wraplinks = true