Разлика помеѓу преработките на „Ила (крал)“

Додадени 9 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎Библиско споменување: средување на библискиот текст на македонски
с (→‎Библиско споменување: средување на библискиот текст на македонски)
 
== Библиско споменување ==
'''([httphttps://biblehubwww.bible.com/nivbible/1_kings1501/1KI.16.htmMK2006 1 Царевите 16:])'''
 
''Ила, крал на Израел''
331

уредување