Разлика помеѓу преработките на „Фалеристика“

Додадени 156 бајти ,  пред 1 месец
с
нема опис на уредувањето
с
 
 
Затоа за фалеристиката е значаен авторитетот што ги дава овие орденски знаци, како и правната регулираност и указот за доделување.
 
== Поврзано ==
* [[Одликувања и признанија на Македонија]]
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
 
== Дополнителна книжевност ==
== Понатамошно читање ==
 
* {{Наведена книга|title=A Glossary of Terms Used in Phaleristics: The Science, Study, and Collecting of the Insignia of Orders, Decorations, and Medals|last=Laslo|first=Alexander J.|publisher=Dorado Pub.|year=1995|isbn=978-0-9617320-2-8|location=Albuquerque}}
[[Категорија:Колекционерство]]
[[Категорија:Нумизматика]]
[[Категорија:Фалеристика]]