Окономијаки: Разлика помеѓу преработките

Одземени 29 бајти ,  пред 7 месеци
с
Јазична исправка, replaced: игњ → игн (2)
Нема опис на уредувањето
с (Јазична исправка, replaced: игњ → игн (2))
}}
[[Податотека:Okonomiyaki_(1).jpg|мини|Окономијаки.]]
'''Окономијаки''' (お好み焼き, о-кономи-јаки) ― јапонска солена [[палачинка]] содржејќи разновидни состојки во тесто од пченично брашно. Таа е пример на конамоно (или конамон на кансајски дијалект) однесувајќи се пченично засновата [[јапонска кујна]]. Името потекнува од зборот окономи, значејќи „како сакаш/пожелуваш“, и јаки значејќи „зготвено (обично пржено)“. Окономијаки е главно поврзано со [[Хирошима]] или регионот [[Кансај]] во Јапонија, но е широко достапна низ земјата. Преливите и тестата знаат да бидат разновидни зависно од регионот.
 
Течно-заснованото окономијаки, познато во [[Кјото]], се нарекува монџајаки. Јадењето има корени уште во 16 век, со јадење во стилот на крепа наречена фунојаки. Иако е јапонско јадење, може да се најде служено во [[Манила]], [[Тајпеј]], [[Бангкок]] и [[Џакарта]] од улични продавачи.
 
== Областа на Кансај ==
Кансајско или [[Осака|осаканскотоосака]]нското окономиаки е доминантна верзија на јадењето, која се наоѓа низ поголемиот дел од [[Јапонија]]. Тестото е направено од брашно, рендан нагаимо (долг вид на јам), вода или даши, јајца и рендана зелка, и обично содржи други состојки како зелен кромид, месо (обично свински стомак со тенки парчиња или сланина од САД), [[октопод]], лигњилигни, ракчиња, зеленчук, конјак, мочи или сирење. Окономијаки понекогаш се споредува со [[омлет]] или палачинка и може да се нарече „јапонска пица“ или „осаканска храна за душа“.<ref name="99japan">{{Наведена мрежна страница|url=https://99japan.com/blogs/news/how-to-make-a-delicious-okonomiyaki|title=99japan|archive-url=https://web.archive.org/web/20200927032320/https://99japan.com/blogs/news/how-to-make-a-delicious-okonomiyaki|archive-date=27 септември 2020|accessdate=5 август 2021}}</ref>
 
Некои ресторани за окономијаки се самостојни претпријатија, каде што служачот прави чинија со сурови состојки што клиентот ги меша и прави скара на работни маси опремени со [[Тепанјаки|тепан]], или специјални рингли. Тие, исто така, може да имаат шалтер во стилот на ресторанот каде готвачот го подготвува садот пред клиентите.
 
=== Врсти ===
[[Податотека:Modern_yaki,_rice_and_tsukemono_by_hirotomo_in_Osaka.jpg|мини| Осакански модан-јаки комплет за ручек.]]
[[Податотека:広島風お好み焼き.jpg|мини|Хирошимско окономијаки.]]
Кога се служи со слој пржени тестенини (или јакисоба или удон), добиеното јадење се нарекува модан-јаки , чие име може да потекнува од англискиот збор „модерно“ или како збивање на мори дакусан , што значи „многу“ или „натрупано високо“ што означува волумен на храна од тестенини и окономијаки.
== Областа на Хирошима ==
[[Податотека:Okonomiyaki_2.jpg|мини|лево|Човек подготвува окономијаки во ресторан во Хирошима.]]
Во [[Хирошима]], состојките се повеќеслојни отколку мешани. Слоевите се обично тесто, зелка, свинско месо и дополнителни производи како што се лигњилигни, октопод и сирење. Тестенините (јакисоба, удон) се користат и како прелив со пржено јајце и дарежлива количина окономијаки сос.
 
Количината зелка што се користи е обично три до четири пати поголема од количината што се користи во осаканската врста. Почнува натрупано многу високо и се турка надолу додека се готви зелката. Редоследот на слоевите може да варира малку во зависност од стилот и преференциите на готвачот, а состојките варираат во зависност од желбите на клиентот. Овој стил е исто така наречен хирошима-јаки или хирошима-окономи''.''
== Надвор од Јапонија ==
[[Податотека:Asian_Games_2018_GBK_Jakarta_Okonomiyaki.jpg|десно|мини|Окономијаки служено во места за брза храна на Азиските игри 2018 во [[Џакарта]].]]
Окономијакито и [[Такојаки|такојакитотакојаки]]то се познати улични оброци во [[Манила]], [[Тајпеј]], [[Бангкок]] и [[Џакарта]].<ref>{{Наведени вести|url=https://lifestyle.kompas.com/read/2011/02/10/18504197/okonomiyaki.merambah.kaki.lima|title=Okonomiyaki Merambah Kaki Lima - Kompas.com|last=Media|first=Kompas Cyber|date=10 February 2011|work=KOMPAS.com|access-date=15 September 2018|language=id}}</ref>
 
== Во популарната култура ==
* [http://www.japan-guide.com/r/e100.html „Како што саката палачинка“]{{Цп}}Окономијаки; што е тоа, како да се готви и примерок од рецепт.
* [https://www.glutenfreeweekend.com/blog-1/okonomiyaki-pancake-japan?rq=okonomiyaki Окономијаки: рецепт од Јапонија] - Окономијаки објаснување и рецепт со примерок без глутен.
 
[[Категорија:Јапонска кујна]]
[[Категорија:Статии со текст на јапонски]]