Википедија:За Википедија: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (Отповикани уредувањата на 89.111.226.36 (разговор), враќајќи на последната преработка на Тиверополник)
Ознака: Отповикување
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
 
[[Податотека:Wikimedia Foundation RGB logo with text.svg|десно|80п|врска=|alt=]]
Изданија на Википедија постојат .во повеќе од 200 јазици со заеднички збир од неколку милиони статии. Ова издание е на македонски јазик. Сите изданија го користат истиот основен софтвер, [[МедијаВики]]. Сите се сопственост на '''[[Фондацијата Викимедија]]''', непрофитна организација од САД која исто така оперира со и број други соработни проекти на [[семрежје]]то, вклучувајќи ги: [[commons:Главна страница|Заедничката ризница]], [[s:Главна страница|Викиизвор]], [[wikt:Главна страница|Викиречник]], [[species:Главна страница|Викивидови]], <span class="plainlinks">[http://www.wikinews.org Викивести], [http://www.wikibooks.org Викикниги], [http://www.wikiquote.org Викицитат] и [http://www.wikiversity.org Викиуниверзитет].</span>
 
===<big>'''Википедија успева да функционира'''</big>===
Анонимен корисник