Данинг-Кругеров ефект: Разлика помеѓу преработките

[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
 
На Данинг и Кругер им била доделена сатиричната [[ИгНобелова награда|Иг Нобелова награда]] во областа на психологијата за нивниот скромен извештај, 'Неквалификувани и несвесни за тоа: 'Како потешкотиите во препознавањето на сопствената неспособност доведува до надуени само-проценки'.
 
== Поврзано ==
*[[Гордост]]
*[[Нарцизам]]
 
== Наводи ==
Анонимен корисник