Разлика помеѓу преработките на „Гордост“

Додадени 92 бајти ,  пред 3 месеци
нема опис на уредувањето
 
 
'''Гордост''' е [[емоција]] или чувство на големо задоволство со самиот себеси, т.е. почитување на самиот себеси во „целина“.
 
== Поврзано ==
*[[Данинг-Кругеров ефект]]
*[[Нарцизам]]
 
{{психологија-никулец}}
Анонимен корисник