Русиново: Разлика помеѓу преработките

Додадени 388 бајти ,  пред 7 месеци
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
===Родови===
Русиново во целост е населено со родови на [[Македонци]] од [[Православие|православна христијанска]] вероисповед. Семејства и родови кои живеат во Русиново се: ''Шутевски'', ''Алаѓозовски'', ''Мирчовски'', ''Механџиски''.
 
== Општествени установи ==