Царев Врв: Разлика помеѓу преработките

Додадени 217 бајти ,  пред 8 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎Правци за искачување: Исправка на помешани латинични меѓу кириличните букви, replaced: Oд → Од)
Нема опис на уредувањето
 
Од Пониква патеката за Царев врв продолжува по широкиот колски пат со една кратенка кај бачилото поранешната земјоделска задруга “Галеб“ - [[Тркање (село)|Тркање]], некаде половина час пред врвот се напушта широкиот пат (десно) и се оди по ливади. Патеката е добро маркирана. Во вториот дел од патеката треба да се внимава на раскрсниците, бидејќи ги има доста. За овој дел од патеката ви се потребни 5 часа.
 
== Поврзано ==
* [[Цари Врв]] (или Царев Врв) — врв на планината [[Славјанка]] (Али Ботуш) меѓу Пиринска и Егејска Македонија
 
== Наводи ==