Те посакувам (филм): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 8 месеци
с
Правописна исправка, replaced: Фернандез → Фернандес (2), онзал → онсал (3)
с (Правописна исправка, replaced: Фернандез → Фернандес (2), онзал → онсал (3))
 
| caption = Рекламен постер
| alt =
| director = [[Фернандо ГонзалесГонсалес Молина]]
| producer =
| screenplay =
| story =
| starring = [[Марио Касас]]<br />[[Марија Валверде]]<br />[[Клара Лаго]]<br />[[Марина Салас]]<br />[[Алваро Сервентас]]<br />[[Диего Мартин]]<br />[[Антонио Велазгуез]]<br />[[Нереа Камачо]]<br />[[Карме Елиас]]<br />[[Кристина Плазас]]<br />[[Џорди Бош]]<br />[[Луси ФернандезФернандес]]<br /> [[Џоан Кросас]] |
| music =
| editing =
'''Те посакувам''' (шпански: Tengo ganas de ti) е второто продолжение на филмот [[Три метри над небото (филм, 2010)|Три метри над небото]] кој достигна огромна популарност во светски рамки, а посебно од страна на тинејџерите.
 
Снимањето на филмот започнува на 28 октомври 2011, а својата премиера ја доживаува во [[Мадрид]] на 22 јуни [[2012 (филм)|2012]] година. Филмот е сниман на различни локации во [[Барселона]] и Герона, под режисерска палка на [[Фернандо ГонзалесГонсалес Молина (филм)|Фернандо ГонзалесГонсалес Молина]]. Филмот е од продукцијата „Zeta Cinema“, „Antena 3 Films“, „Cangrejo Films y Globomedia Cine“ во соработка со „Antena 3“, „La Sexta y Canal Plus“.
 
== Кратка содржина ==
*[[Кристина Плазас]]: Мајката на Баби
*[[Џорди Бош]]: Таткото на Баби
*[[Луси ФернандезФернандес]]: Чино
*[[Џоан Кросас]]: Таткото на Аче