Разлика помеѓу преработките на „Backless (албум)“

Нема измена во големината ,  пред 3 месеци
с
→‎Музичари: Јазична исправка, replaced: пратечк → следечк
с (→‎top: Исправка на врска, replaced: Polydor Records → Polydor Records using AWB)
с (→‎Музичари: Јазична исправка, replaced: пратечк → следечк)
 
* Карл Ридли - [[бас гитара]] и вокали
* Џими Олдакер - [[тапани]], удиралки и вокали
* Бени Галагер и Грахам Лејли - [[пратечкиследечки вокал]]и на „Golden Ring“
 
{{Ерик Клептон}}