Разлика помеѓу преработките на „Средна Италија“

Додадени 36 бајти ,  пред 11 година
с
с
с (s)
с (с)
[[Image:Italia centrale.svg|thumb|250px|Средна Италија]]
'''Средна''' (или '''Централна''') '''Италија''' ([[итал.]] ''Italia centrale'') е географска област во [[Италија]] која се состои од 4 од [[Региони во Италија|20-те региони]] во земјата:
 
*[[Лацио]]