Разлика помеѓу преработките на „Средна Италија“

Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
с
с (с)
с (с)
[[Image:Italia centrale.svg|thumb|Средна Италија]]
'''Средна''' (или '''Централна''') '''Италија''' е географска област во [[Италија]] која се состои од 4 од [[Региони во италијаИталија|20-те регионарегиони]] во земјата:
 
*[[Лацио]]