Разлика помеѓу преработките на „Средна Италија“

Додадени 50 бајти ,  пред 11 година
с
с
(Нова статија)
 
с (с)
[[Image:Italia centrale.svg|thumb|CentralСредна Italy.Италија]]
'''Средна''' (или '''Централна''') Италија''' е географска област во [[Италија]] која се состои од 4 од [[Региони во италија|20-те региона]] во земјата:
 
*[[Лацио]]