Плајсе: Разлика помеѓу преработките

Одземени 5 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎top: Исправка на застарени параметри, replaced: image_name → image
с (→‎Надворешни врски: Отстранета непотребна категорија)
с (→‎top: Исправка на застарени параметри, replaced: image_name → image)
 
{{Инфокутија Река
| name = Плајсе<br />Pleiße
| image_nameimage = Pleiße bei Großdeuben (Blickrichtung Norden).jpg
| image_alt =
| caption = Плајсе кај Гросдојбен