Дрина: Разлика помеѓу преработките

Одземени 10 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎top: Исправка на застарени параметри, replaced: river_name → river, image_name → image
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
с (→‎top: Исправка на застарени параметри, replaced: river_name → river, image_name → image)
 
{{Инфокутија Река
| river_nameriver = Дрина<br>Drina
| image_nameimage = Бањска стена - Тешке_боје.jpg
| caption = Дрина го образува [[Перуќачко Езеро|Перуќачкото Езеро]] во БиХ
| origin = [[Босна и Херцеговина]], помеѓу падините на планините Маглиќ и Пивска планина