Neural Network Toolbox: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Работење со Neural Network Toolbox: Јазична исправка, replaced: ритами → ритми
[проверена преработка][проверена преработка]
с Јазична исправка, replaced: подржув → поддржув (2)
с →‎Работење со Neural Network Toolbox: Јазична исправка, replaced: ритами → ритми
Ред 7:
Neural Network Toolbox графичкиот посредник овозможува полесна работа со невронските мрежи. Neural Network Fitting Tool е претставува волшебник кој води низ процесот на вметнување на податоци користејќи невронски мрежи. Оваа алатка се користи за внесување на големи и комплексни множества на податоци, брзо создавање и обучување на мрежи, и оценување на мрежните перформанси.
 
Друг графички посредник дава подобра способност за прилагодување на мрежна архитектура и алгоритамитеалгоритмите за учење. Едноставна графичка репрезентација овозможува визуелизација и разбирлива мрежна архитектура.
 
== Мрежни архитектури ==