Разлика помеѓу преработките на „Хатшепсут“

Додадени 13 бајти ,  пред 4 месеци
нема опис на уредувањето
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
{{внимание}}
'''Хатшепсут''' ([[1473 п.н.е.|1473 пр. н. е.]] — [[1458 п.н.е.|1458 г. пр. н. е.]]) — петти [[фараон]] на Осумнаесеттата египетска династија во [[Стар Египет|Стариот Египет]] и во нејзините слики и скулптури постојано била претставена како машки фараон. Таа била првата жена-фараон. Идентификацијата на нејзината мумија била објавена на [[27 јуни]] [[2007]] година.
 
==Потекло==