Разлика помеѓу преработките на „Хатшепсут“

Нема измена во големината ,  пред 3 месеци
нема опис на уредувањето
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
{{внимание}}
'''Хатшепсут''' ([[1473 п.н.е.|1473 пр. н. е.]] — [[1458 п.н.е.|1458 г. пр. н. е.]]) — петти [[фараон]] на Осумнаесеттата египетска династија во [[Стар Египет|Стариот Египет]] и во нејзините слики и скулптури постојано била претставена како машки фараон. Таа била првата жена -фараон. Идентификацијата на нејзината мумија била објавена 27 јуни 2007 година.
 
==Потекло==