Разлика помеѓу преработките на „Хатшепсут“

Додадени 68 бајти ,  пред 3 месеци
нема опис на уредувањето
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
{{внимание}}
'''Хатшепсут''' ([[1473 п.н.е.|1473 пр. н. е.]][[1458 п.н.е.|1458 г. пр. н. е.]]) — петти [[фараон]] на осумнаестата египетска династија во стариот [[Стар Египет|Стариот Египет]] и во нејзините слики и скулптури постојано била претставена како машки фараон. Таа била првата жена фараон. Идентификацијата на нејзината мумија била објавена 27 јуни 2007 година.
 
==Потекло==