Разлика помеѓу преработките на „Хатшепсут“

Додадени 12 бајти ,  пред 3 месеци
нема опис на уредувањето
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
{{внимание}}
'''Хатшепсут''' (1473.ппр. н. е. - 1458.ппр. н. е.) била петти фараон на осумнаестата египетска династија во стариот [[Египет]] и во нејзините слики и скулптури постојано била претставена како машки фараон. Таа била првата жена фараон. Идентификацијата на нејзината мумија била објавена 27.06. јуни 2007 година.
 
==Потекло==