Разлика помеѓу преработките на „Мирза Џомба“

нема опис на уредувањето
(Создадено преведувајќи ја страницата „Мирза Џомба“)
 
 
'''Мирза Џомба''' ([[Риека]], [[28 февруари]] [[1977|1977 година]]) е поранешен [[Хрватска|хрватски]] [[Ракомет|ракометар]]. Со [[Машка ракометна репрезентација на Хрватска|репрезентацијата на Хрватска,]] тој освои златен медал [[Ракометот на Летните олимписки игри 2004|на Олимписките игри 2004]] во [[Атина]] и [[Светско првенство во ракомет за мажи 2003|Светското ракометно првенство 2003 година]] во [[Португалија]].
 
{{Биог-никулец}}
== Надворешни врски ==
 
[[Категорија:Хрватски ракометари]]
[[Категорија:Родени во 1977 година]]