Разлика помеѓу преработките на „Хавана“

Додаден 131 бајт ,  пред 4 месеци
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8.1
(Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8.1)
 
 
===Општини===
Градот е поделен на 15 [[општина|општини]]<ref name=territorios>http://www.one.cu/aec2009/datos/01TERRITORIO.pdf {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20111001220152/http://www.one.cu/aec2009/datos/01TERRITORIO.pdf |date=2011-10-01 }} Население по покраини и општини</ref> или „околии“, кои потоа се делат на 105 маала<ref>{{нмс|title=Официјални статистики за Хавана|url=http://www.one.cu/publicaciones/provincias_masinf/la%20habana.htm|publisher=Oficina Nacional de Estadisticas de Cuba (ONE)|accessdate=27 ноември 2011}}</ref> наречени „народни совети“ (''consejos populares'').
 
* Аројо Наранхо
29.743

уредувања