Разлика помеѓу преработките на „Кабаш“

Додадени 315 бајти ,  пред 2 месеци
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
File:Рибничка Скала, Кабаш и Кобилино Поле (Кораб).jpg|Рамнината на крајниот западен дел на Кобилино Поле со врвовите Рибничка Скала и Кабаш во позадината
File:Крстот на Кабаш (Кораб).jpg|Крстот од железо, на највисоката точка на Кабаш, во позадина се гледаат највисоките корапски врвови [[Мал Кораб]] (лево), [[Малокорапска Стена]] (средина) и [[Голем Кораб]] (десно)
File:Кабаш (од југ).jpg|Глетка на јужната падина на Кабаш
File:Кабаш - челична жица (сајла).jpg|Челична жица-сајла за придржување на патеката за искачување во јужниот кулоар на Кабаш
</gallery>